CTGS73F-390K
Central Technologies
Prodotto No:
CTGS73F-390K
Descrizione:
39UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 100°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 740 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Inductance 39 µH