CTGS75F-391K
Central Technologies
Prodotto No:
CTGS75F-391K
Descrizione:
390UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 360mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.8Ohm Max
Inductance 390 µH