CTH6EF-2R7K
Central Technologies
Prodotto No:
CTH6EF-2R7K
Descrizione:
2.7UH MINI AXL P-LINE INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 1.9A
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.500" L (4.06mm x 12.70mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 120MHz