CTH7RF-101K
Central Technologies
Prodotto No:
CTH7RF-101K
Pacchetto:
Radial
Descrizione:
100UH RADIAL PWR LINE INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.567" (14.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 630 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.300" Dia (7.62mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max
Inductance 100 µH
Series CTH7RF
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 3MHz