CTH8HCF-151K
Central Technologies
Prodotto No:
CTH8HCF-151K
Descrizione:
150UH AXIAL PWR LINE INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.7A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.550" Dia x 1.000" L (13.97mm x 25.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 84mOhm Max
Inductance 150 µH