CTH8RF-104K
Central Technologies
Prodotto No:
CTH8RF-104K
Pacchetto:
Radial
Descrizione:
100000UH RAD POWER LINE INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 100mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.917" (23.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 70 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.469" Dia (11.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 72Ohm Max
Inductance 100 mH
Series CTH8RF
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 100kHz