CTH8RF-221K
Central Technologies
Prodotto No:
CTH8RF-221K
Descrizione:
220UH RADIAL PWR LINE INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.9A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.917" (23.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.469" Dia (11.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 220 µH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 2MHz