CTH8RF-273K
Central Technologies
Prodotto No:
CTH8RF-273K
Descrizione:
27000UH RADIAL PWR LINE INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 190mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.917" (23.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 130 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.469" Dia (11.90mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 19Ohm Max
Inductance 27 mH
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 150kHz