Casa / Fixed Inductors / CTIHSM4825F-331L
minImg
CTIHSM4825F-331L
Central Technologies
Prodotto No:
CTIHSM4825F-331L
Pacchetto:
SMD
Descrizione:
330.0UH SMD MOLDED INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 280mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.230" (5.84mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 370 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.520" L x 0.250" W (13.20mm x 6.35mm)
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.51Ohm Max
Inductance 330 µH