Casa / Fixed Inductors / CTIHSM5832F-272K
minImg
CTIHSM5832F-272K
Central Technologies
Prodotto No:
CTIHSM5832F-272K
Pacchetto:
SMD
Descrizione:
2700UH SMD MOLDED INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 200mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 130 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.638" L x 0.320" W (16.20mm x 8.13mm)
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11.29Ohm Max
Inductance 2.7 mH