Casa / Fixed Inductors / CTLQ1206NF-R56M
minImg
CTLQ1206NF-R56M
Central Technologies
Prodotto No:
CTLQ1206NF-R56M
Pacchetto:
1206
Descrizione:
0.56UH 200MA SMD WW INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 30 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
DC Resistance (DCR) 850mOhm Max
Inductance 560 nH
Series CTLQ1206NF
Type Wirewound
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 180MHz