Casa / Fixed Inductors / CTLQ1210NF-470J
minImg
CTLQ1210NF-470J
Central Technologies
Prodotto No:
CTLQ1210NF-470J
Descrizione:
47UH 100MA SMD WW INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Height - Seated (Max) 0.087" (2.20mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 100 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 4.3Ohm Max
Inductance 47 µH
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 11MHz