Casa / Fixed Inductors / CTLQ1812NF-820J
minImg
CTLQ1812NF-820J
Central Technologies
Prodotto No:
CTLQ1812NF-820J
Pacchetto:
1812
Descrizione:
82UH 170MA SMD WW INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq 35 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 170 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1812
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.2Ohm Max
Inductance 82 µH
Series CTLQ1812NF
Type Wirewound
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Frequency - Self Resonant 7.5MHz