Casa / Fixed Inductors / CTLQ2220CF-1R5M
minImg
CTLQ2220CF-1R5M
Central Technologies
Prodotto No:
CTLQ2220CF-1R5M
Descrizione:
1.5UH SMD UNSHLD POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.7 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 31mOhm Max
Inductance 1.5 µH
Series CTLQ2220CF
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 110MHz