Casa / Fixed Inductors / CTLVC4012F-2R2N
minImg
CTLVC4012F-2R2N
Central Technologies
Prodotto No:
CTLVC4012F-2R2N
Descrizione:
2.2UH SMD POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.53A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.35 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 65mOhm
Inductance 2.2 µH