Casa / Fixed Inductors / CTLVC6045F-2R3M
minImg
CTLVC6045F-2R3M
Central Technologies
Prodotto No:
CTLVC6045F-2R3M
Descrizione:
2.3UH SMD POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7.92A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 19mOhm Max
Inductance 2.3 µH