Casa / Fixed Inductors / CTLVC6045F-4R7N
minImg
CTLVC6045F-4R7N
Central Technologies
Prodotto No:
CTLVC6045F-4R7N
Descrizione:
4.7UH SMD POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 6.03A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.51 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 31mOhm Max
Inductance 4.7 µH