Casa / Fixed Inductors / CTLVC8040F-680M
minImg
CTLVC8040F-680M
Central Technologies
Prodotto No:
CTLVC8040F-680M
Descrizione:
68UH SMD POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.53A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.165" (4.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm
Inductance 68 µH