Casa / Fixed Inductors / CTLVH2012F-4R7N
minImg
CTLVH2012F-4R7N
Central Technologies
Prodotto No:
CTLVH2012F-4R7N
Pacchetto:
0806
Descrizione:
SMD SHIELDED POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.2 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806
Ratings -
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Inductance 4.7 µH
Series CTLVH2012F
Type -
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Frequency - Self Resonant 26MHz