CTM1F-6R8K
Central Technologies
Prodotto No:
CTM1F-6R8K
Descrizione:
6.8UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 175 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2Ohm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 60MHz