CTM2474F-2R7L
Central Technologies
Prodotto No:
CTM2474F-2R7L
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
2.7UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.9A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 5.03 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 14mOhm Max
Inductance 2.7 µH