CTM3F-220K
Central Technologies
Prodotto No:
CTM3F-220K
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
22UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 60 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 240 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.441" L (4.82mm x 11.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.2Ohm Max
Inductance 22 µH
Series CTM3F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 24MHz