CTM3F-471K
Central Technologies
Prodotto No:
CTM3F-471K
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
470UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 790 kHz
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 95 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.190" Dia x 0.441" L (4.82mm x 11.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11Ohm Max
Inductance 470 µH
Series CTM3F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 4MHz