CTMC1008F-470K
Central Technologies
Prodotto No:
CTMC1008F-470K
Descrizione:
47UH FERRITE CORE WW INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 80 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 11.1Ohm Max
Inductance 47 µH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 17MHz