CTMC1008F-6R8M
Central Technologies
Prodotto No:
CTMC1008F-6R8M
Descrizione:
6.8UH FERRITE CORE WW INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 25 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 165 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.7Ohm Max
Inductance 6.8 µH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 39MHz