Casa / Fixed Inductors / CTMC1008F-R027J
minImg
CTMC1008F-R027J
Central Technologies
Prodotto No:
CTMC1008F-R027J
Descrizione:
.027UH FERRITE CORE WW INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -45°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 15 @ 100MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 410 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 400mOhm Max
Inductance 27 nH
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.4GHz