Casa / Fixed Inductors / CTMC1210SF-2R2K
minImg
CTMC1210SF-2R2K
Central Technologies
Prodotto No:
CTMC1210SF-2R2K
Pacchetto:
1210
Descrizione:
SMD FERRITE CORE WW INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 320 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1210
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max
Inductance 2.2 µH
Series CTMC1210SF
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Frequency - Self Resonant 100MHz