CTML0603F-1R0M
Central Technologies
Prodotto No:
CTML0603F-1R0M
Pacchetto:
0603
Descrizione:
1UH FER MULTIL SHLD INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 35 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 25 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 600mOhm Max
Inductance 1 µH
Series CTML0603F
Type Multilayer
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Frequency - Self Resonant 75MHz