CTML0805F-2R7M
Central Technologies
Prodotto No:
CTML0805F-2R7M
Pacchetto:
0805
Descrizione:
2.7UH FER MULTIL SHLD INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 10 MHz
Q @ Freq 45 @ 10MHz
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 30 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings -
DC Resistance (DCR) 750mOhm Max
Inductance 2.7 µH
Series CTML0805F
Type Multilayer
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Frequency - Self Resonant 45MHz