CTML1206F-6R8K
Central Technologies
Prodotto No:
CTML1206F-6R8K
Pacchetto:
1206
Descrizione:
6.8UH FER MULTIL SHLD INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 4 MHz
Q @ Freq 45 @ 4MHz
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 25 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series CTML1206F
Type Multilayer
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Frequency - Self Resonant 29MHz