Casa / Fixed Inductors / CTML1206HCF-R82M
minImg
CTML1206HCF-R82M
Central Technologies
Prodotto No:
CTML1206HCF-R82M
Pacchetto:
1206
Descrizione:
0.82UH FER CORE MULTIL INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm
Inductance 820 nH