Casa / Fixed Inductors / CTMLP060302F-2R2N
minImg
CTMLP060302F-2R2N
Central Technologies
Prodotto No:
CTMLP060302F-2R2N
Pacchetto:
0603
Descrizione:
2.2UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 100mA
Inductance Frequency - Test 3 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings -
DC Resistance (DCR) 240mOhm
Inductance 2.2 µH