Casa / Fixed Inductors / CTMLP100804BF-R47M
minImg
CTMLP100804BF-R47M
Central Technologies
Prodotto No:
CTMLP100804BF-R47M
Pacchetto:
1008
Descrizione:
0.47UH SMD MULTIL POWER INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.5A
Inductance Frequency - Test 3 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 40mOhm
Inductance 470 nH