Casa / Fixed Inductors / CTMMP2012CF-1R5M
minImg
CTMMP2012CF-1R5M
Central Technologies
Prodotto No:
CTMMP2012CF-1R5M
Descrizione:
SMD Shielded Power Inductor
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 10 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.217" L x 0.205" W (5.50mm x 5.20mm)
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 16mOhm
Inductance 1.5 µH