Casa / Fixed Inductors / CTMMP5026F-2R2N
minImg
CTMMP5026F-2R2N
Central Technologies
Prodotto No:
CTMMP5026F-2R2N
Descrizione:
SMD Shielded Power Inductor
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.264" (6.70mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 33 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.543" L x 0.508" W (13.80mm x 12.90mm)
Product Status Active
DC Resistance (DCR) 4.2mOhm
Inductance 2.2 µH