CTP1330F-473K
Central Technologies
Prodotto No:
CTP1330F-473K
Pacchetto:
SMD
Descrizione:
47UH SMD MOLDED INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 246mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.142" (3.60mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 467 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.311" L x 0.128" W (7.90mm x 3.25mm)
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Ratings -
DC Resistance (DCR) 792mOhm Max
Inductance 47 µH