Casa / Fixed Inductors / CTRFB1010F-183K
minImg
CTRFB1010F-183K
Central Technologies
Prodotto No:
CTRFB1010F-183K
Pacchetto:
Radial
Descrizione:
18000UH RADIAL FIXED INDUCTR
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 140mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 130 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.433" Dia (11.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Radial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 33Ohm Max
Inductance 18 mH
Series CTRFB1010F
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 400kHz