Casa / Fixed Inductors / CTRLB9012F-3R3M
minImg
CTRLB9012F-3R3M
Central Technologies
Prodotto No:
CTRLB9012F-3R3M
Descrizione:
3.3UH RADIAL FIXED INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 20 @ 7.96MHz
Height - Seated (Max) 0.480" (12.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.5 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.354" Dia (9.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 25mOhm Max
Inductance 3.3 µH
Series CTRLB9012F
Type -
Package / Case Radial, Vertical Cylinder
Frequency - Self Resonant 65MHz