CTS1F-3R9J
Central Technologies
Prodotto No:
CTS1F-3R9J
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
3.9UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 38 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 475 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.260" L (2.80mm x 6.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 790mOhm Max
Inductance 3.9 µH
Series CTS1F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 85MHz