CTS1F-R18K
Central Technologies
Prodotto No:
CTS1F-R18K
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
0.18UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 33 @ 25MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.11 A
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.110" Dia x 0.260" L (2.80mm x 6.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 145mOhm Max
Inductance 180 nH
Series CTS1F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 400MHz