CTS2F-180K
Central Technologies
Prodotto No:
CTS2F-180K
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
18UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 43 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 570 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.130" Dia x 0.331" L (3.30mm x 8.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.02Ohm Max
Inductance 18 µH
Series CTS2F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 40MHz