CTS3F-392K
Central Technologies
Prodotto No:
CTS3F-392K
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
3900UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 kHz
Q @ Freq 43 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 35 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.409" L (4.06mm x 10.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 74Ohm Max
Inductance 3.9 mH
Series CTS3F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 800kHz