CTS3F-5R6K
Central Technologies
Prodotto No:
CTS3F-5R6K
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
5.6UH AXL MOLDED SHLD INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 47 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 335 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.409" L (4.06mm x 10.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 720mOhm Max
Inductance 5.6 µH
Series CTS3F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 65MHz