CTS4F-122K
Central Technologies
Prodotto No:
CTS4F-122K
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
1200UH XIALSHIELDED INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 35mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 70 @ 250kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 125 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 15Ohm Max
Inductance 1.2 mH
Series CTS4F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 2.6MHz