CTS4F-473K
Central Technologies
Prodotto No:
CTS4F-473K
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
47000UH XIALSHIELDED INDUCTR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 50 @ 79kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 27 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 217Ohm Max
Inductance 47 mH
Series CTS4F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 370kHz