CTS4F-680J
Central Technologies
Prodotto No:
CTS4F-680J
Descrizione:
68UH XIALSHIELDED INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 150mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 55 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 328 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.2Ohm Max
Inductance 68 µH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 23MHz