CTS4F-8R2K
Central Technologies
Prodotto No:
CTS4F-8R2K
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
8.2UH XIALSHIELDED INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 535mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 46 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 535 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 830mOhm Max
Inductance 8.2 µH
Series CTS4F
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 58MHz