CTS4HTF-180K
Central Technologies
Prodotto No:
CTS4HTF-180K
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
18UH XIALSHIELDED INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 235mA
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 596 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 670mOhm Max
Inductance 18 µH
Series CTS4HTF
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 43MHz