CTS4HTF-391J
Central Technologies
Prodotto No:
CTS4HTF-391J
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
390UH XIALSHIELDED INDUCTOR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 60mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 65 @ 790kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 205 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.6Ohm Max
Inductance 390 µH
Series CTS4HTF
Type Molded
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 6.9MHz