CTS4HTF-393J
Central Technologies
Prodotto No:
CTS4HTF-393J
Descrizione:
39000UH XIALSHIELDED INDUCTR
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 6mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq 50 @ 79kHz
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 31 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.160" Dia x 0.449" L (4.06mm x 11.40mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 242Ohm Max
Inductance 39 mH
Package / Case Axial
Frequency - Self Resonant 420kHz